Domácí

Štěňata někdo pohodil v pardubickém lese. Zraněná putovala do Hradce

Nedaleko pardubické ulice Jožky Jabůrkové někdo pohodil dvě malá štěňata. Bílé psíky objevila náhodná svědkyně poblíž lesní cesty a předala je policistům.

Předáním chlupatých nalezenců do rukou mužů zákona a následným přesunem do pardubického útulku případ neskončil. Ukázalo se, že obě štěňata trpí vážnými zdravotními problémy.

Odložené psíky převezli do Hradce Králové, kde zůstali pod 24hodinovým dohledem. Podle informací městské policie se štěňata zprvu zdála v pořádku. Jejich první zastávkou byla služebna státní policie, která ale na péči o nalezené psy není vybavená. Putovali tak ke strážníkům.

Související obsah

Kdo malé chlupáče u lesa pohodil, policie zatím neví. Podle vyjádření mluvčího pardubické městské policie Jiřího Sejkory se nejedná o první podobný případ. Tento měsíc už řešili incident, při kterém někdo nechal psa uvázaného u obchodního domu.

"Měl tam tašku s granulemi, se svým plyšákem, čekalo se celý den, jestli si pro něj někdo nepřijde. Nepřišel. Dali jsme ho také do útulku, ale do dvou dnů se podařilo najít pro něj nového majitele," popsal Sejkora s tím, že podobné případy naštěstí většinou dopadají dobře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz