Domácí

Ministerstvo obrany prodává další techniku. V nabídce jsou auta i bagry

Ministerstvo obrany prodává další nepotřebné vybavení, například auta, motorky nebo bagry. Celkem se jedná o více než 300 kusů už nepotřebné, ale stále funkční techniky. O novém majiteli rozhodne nabídnutá cena. Podobnou akci už dělala armáda na jaře a tehdy se prodalo téměř všechno.

Koupit si můžete třeba legendární "vétřiesku". Vůz s pohonem všech kol si armáda objednala v 50. letech a projel prakticky všechno. Jenže už se dávno nevyrábí, moderní auta umí i jiné věci a provoz je pro armádu drahý. Lidé jsou nabídkou vesměs nadšení.

"Je to všechno majetek staršího data výroby, který už armáda nepotřebuje. Tak ho prodává," vysvětlil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Související obsah

V dražbě je přes 300 kusů osobních i terénních automobilů. Armáda ale nabízí i jinou techniku, jako je třeba nakladač KN 251, který slouží k výkopovým pracím a do armády byl zařazen v roce 1978.

V nabídce jsou i terénní UAZy, nákladní tatry i osobní auta. Koupit si můžete i modrý fekální vůz, sekačky, křovinořez nebo elektrocentrály.

Související obsah

"Podobnou soutěž už jsme vyhlašovali na jaře. Prodalo se téměř všechno a výtěžek z toho byl deset milionů korun. Nákladní automobily se v minulých prodejích pohybovaly v řádu stovek tisíc za kus," řekl Pejšek.

Vybranou techniku si budou moct zájemci prohlédnout ve vojenských skladech po celé republice. V dražbě není stanovena minimální cena a vyhrává ten, kdo za techniku nabídne více peněz. Svoje nabídky mohou zájemci posílat až do 10. listopadu.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz