Domácí

Silné bouřky se prohnaly Českem! Stromy padaly na auta i karavany

V Olomouckém kraji měli hasiči plné ruce práce, kvůli vydatnému dešti a silným bouřkám během noci vyjížděli více než 23krát. Největším problémem byly popadané stromy. Během bouří asistovali také u několika dopravních nehod.

Výstraha meteorologů, kteří varovali před velmi silnými bouřkami, se potvrdila, Olomoucký kraj se musel vypořádat s vydatným deštěm a silným větrem. Do akce se zapojili profesionální i dobrovolní hasiči.

"Šumperk, Přemyslovice (PV), Štěpánov (OL) - na těchto místech hasiči odčerpávali vodu z lagun, domácností, voda z polí se vehnala až do domácností " popsal mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Stromy padaly na mnoha místech po celém Olomouckém kraji. Navíc v Nákle u vodní pískovny popadaly stromy na osobní auta i karavany. Naštěstí se to obešlo bez zranění.

Související obsah

Hasiči zasahovali nejen v souvislosti s počasím, byli také u několika dopravních nehod.

"Asistovali jsme zdravotníkům Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, poté následovala bezpečnostní opatření, kontrola úniku provozních kapalin a celkový úklid komunikací s přípravou pro bezpečný, opětovný provoz na silnicích," doplnil Hošák.

Jaké počasí nás čeká v příštím týdnu, se podívejte ve videu:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz