Domácí

Praha v boji s nelegální reklamou. K zemi šly desítky billboardů

Praha v boji s nelegální reklamou. K zemi šly desítky billboardů
Zdroj: Jan Chabr

Zatím neznámá firma instalovala po celé Praze více než 20 billboardů bez povolení. Některé zasahovaly až do silnice nebo ohrožovaly chodce. Město zasáhlo a nelegální stojany odmontovalo a odvezlo.

Více než dvacet, dnes již odstraněných, billboardů se na městských pozemcích začalo objevovat před 14 dny. Kdo je nainstaloval, zatím není známé. “Nosiče byly rozmístěny bez jakéhokoli povolení, bez uzavřeni nájemních smluv a v rozporu se všemi předpisy platnými ve městě. Dotyčný vlastník tak zkusil na dnešní poměry nebývalou anarchii, kterou jako město nehodláme tolerovat,“ uvedl pražský radní pro majetek a městské firmy Jan Chabr (TOP 09).

Související obsah

Nelegálně rozmístěné billboardy byly postavené neodborně. Mohly tak zranit chodce nebo poškodit projíždějící auta. Zástupci Technologií hlavního města Prahy (THMP) proto všechny nelegální stojany odmontovali. “Za součinnosti Městské policie jsme odstranili během víkendu 22 nelegálních rozměrných billboardů. Řada z nich bránila rozhledu v křižovatkách, některé byly bez dostatečného ukotvení pouze zatlučené do trávníku několika kusy železa. Při nejbližším silném větru mohly zranit chodce nebo způsobit vážnou dopravní nehodu,“ přiblížil předseda představenstva THMP Tomáš Jílek.

Související obsah

Aktuálně jsou všechny reklamní nosiče uskladněné. Pokud se o ně přihlásí firma, které patří, dostane je zpět. Nebude to ale zadarmo. Majitel bude muset nejprve uhradit všechny náklady, které město s odstraněním nelegálních billboardů mělo.

Firmu, která má na reklamních plochách své logo i telefon, jsme opakovaně kontaktovali. Telefonní čísla, uvedená na webových stránkách firmy, nikdo nezvedá. Na náš e-mail s otázkami také nikdo nereagoval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz