Domácí

Soud s řidičem mustangu. Znalci popsali, jakou rychlostí se srazil s vozem zabitého generála

Závodník Vojtěch Chaura, podle obžaloby, řídil u Špindlerova Mlýna půjčený vůz a těsně před nehodou jel rychlostí minimálně 140 kilometrů za hodinu. Poté, co vjel do protisměru, narazil do druhého auta. Po střetu zemřel generál rozvědky Milana Jakubů, jeho manželka se vážně zranila. Soud sleduje reportér Petr Brzek.

Případ zběsilé jízdy mustangů, která skončila loni v září u Špindlerova Mlýna smrtí generála rozvědky Milana Jakubů, je u soudu. Obžaloba viní řidiče mustangu z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví.

Na video, které zachycuje první minuty po nehodě, se podívejte zde:

Zmocněnec pozůstalých žádá změnu právní kvalifikace na obecné ohrožení. Za to by obžalovanému hrozil vyšší trest.
Po nehodě na místě zemřel generál Jakubů a jeho manželka utrpěla vážná zranění po celém těle, ze kterých se léčí dodnes. Dvanáctiletý spolujezdec řidiče mustangu vyvázl z nehody s lehkými zraněními.

Související obsah


Reportér televize Nova s obžalovaným řidičem mluvil krátce po nehodě. "Nepřiměřeně daný situaci," odpověděl Vojtěch Chaura na dotaz reportéra, jestli jel rychle. Na místě nehody je maximální povolená rychlost 90. Při najetí do protisměru jel ale obžalovaný podle posudků 121 kilometrů v hodině. Podle svědků, silnicí mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem, projíždělo v osudnou chvíli hned několik sportovních vozů vysokou rychlostí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz