Domácí

Smrtelná srážka dvou aut na Písecku! Jeden člověk zemřel, další se zranili

Srážka dvou osobních aut na silnici mezi Protivínem a Pískem v Jihočeském kraji si vyžádala jednu oběť. Nehoda se stala ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpoledne. Další dva lidé byli se zraněním převezeni do nemocnice.

"Nehoda se stala na hlavním silničním tahu I/20 mezi Protivínem a Pískem, kde sedmdesátiletý řidič auta značky Ford Fiesta z neznámých příčin v mírné táhlé levotočivé zatáčce vjel do protisměru,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Miroslav Doubek.


Následně došlo ke srážce s protijedoucím autem značky Mercedes-Benz, ve kterém cestoval čtyřiašedesátiletý muž a šestačtyřicetiletá žena.

Související obsah


"Sedmdesátiletý šofér Fordu na místě zemřel. Ve druhém autě utrpěl řidič lehká zranění a záchranáři ho převezli do písecké nemocnice. Jeho spolujezdkyni však musel vrtulník s vážným zraněním transportovat do českobudějovické nemocnice,“ doplnil Doubek.


Přesná příčina i okolnosti nehody jsou nyní předmětem vyšetřování píseckých dopravních policistů a kriminalistů. Úsek je v tuto chvíli uzavřený a policisté odklání provoz po objízdných trasách. Dopravci předpokládají, že provoz bude obnoven po 18. hodině.
 

Havárie uzavřela ve čtvrtek také jednu z hlavních tras v Písku. V ulici Zborovská se převrátil kamion, který následně zablokoval celou silnici. Řidič náklaďáku utrpěl lehká zranění.

"Ve čtvrtek před pátou hodinou ráno havaroval kamion na jednom z píseckých obchvatů,“ informoval policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Související obsah


Podle vyšetřovatelů události měl řidič s kamionem najet na betonový ostrůvek u přechodu pro chodce, což způsobilo jeho převrácení. Kromě toho, že se vysypal celý náklad, vůz poškodil také čtyři osobní auta, která tam byla zaparkovaná.


Na místě zasahovali mimo jiné dopravní policisté a strážníci. Dechová zkouška u řidiče, který utrpěl jen lehká zranění, byla negativní.


Předběžná škoda činí podle policistů tři miliony korun. Kvůli havárii museli policisté zavést objízdné trasy, kamionovou dopravu odkláněli mimo Písek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz