Zahraničí

USA dál pustoší ničivé požáry. Rudá obloha připomíná apokalypsu

Západ Spojených států dlouhé týdny sužují rozsáhlé požáry. Vyžádaly si přinejmenším 11 obětí, desítky lidí se pohřešují. Nejzasaženějším státem zůstává Kalifornie, sousední Oregon zase vyděsila sytě rudá obloha.

Přes téměř tři miliony akry půdy už se přehnaly ničivé požáry, které trápí západ Spojených států. Nejzasaženější je Kalifornie, kde kvůli všudypřítomnému ohni nesnesitelně stoupají teploty. Naměřili tam bezmála 50 stupňů Celsia.

Podle agentury AP ve státě momentálně hoří na 28 různých místech a oheň se snaží dostat pod kontrolu na 15 tisíc hasičů. Mezi oběťmi, kterých je přinejmenším 11, je i teprve 16letý chlapec.

Desítky lidí se kvůli požárům pohřešují. "Nemůžeme nic dělat. Oblasti, které potřebujeme prohledat, jsou stále příliš žhavé," podotkl Kory Honea šerif kalifornského okresu Butte County.

Související obsah

Sousední Oregon, ve kterém oheň rovněž řádí, mezitím vyděsila obloha zbarvená do sytě rudé. Připomíná záběry z apokalyptických filmů. I v Kalifornii se požáry na barvě oblohy podepsaly, je tam ale spíš oranžová.

Pokračují evakuje obyvatel ze všech zasažených oblastí. Svoje domovy už musely opustit desítky tisíc lidí, mnohé z nich o ně oheň nenávratně připravil.

Požáry zasáhly i další západoamerické státy, hoří v Nevadě, Arizoně, Utahu, Idaho nebo Washingtonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz