Zahraničí

Žena (22) si pilou uřízla ruku kvůli penězům z pojistky. Jde do vězení

Žena (22) si pilou uřízla ruku kvůli penězům z pojistky. Jde do vězení
Zdroj: Profimedia

Šílený nápad měla 22letá Slovinka. Pojistila se hned u pěti společností a potom si dobrovolně uřízla ruku na cirkulárce. S přítelem si takto měli přijít na 20 milionů korun. Na jejich podvod se ale přišlo.

Místo do milionářské vily se 22letá Julija Adlešičová ze Slovinska přesune do vězení. Za pojišťovací podvod jí soud poslal na dva roky za mříže.

Plán, jak získat "bolestné" ve výši 20 milionů korun, vymyslela na začátku roku 2018 se svým přítelem. Nejprve obešla pět pojišťoven, potom ji čekal těžší úsek cesty za pohádkovým bohatstvím.

Na kotoučové pile si totiž doma uřízla levou ruku. Zhruba 10 milionů korun měla obdržet v hotovosti, zbytek by jí pojišťovny vyplácely v pravidelných měsíčních intervalech, píše portál abcnews.com.

Související obsah

Bez trestu nevyvázl ani povedený přítel podvodnice, ve vězení si odsedí tři roky. Jeho otec, který se na plánu také podílel, si tam odpyká rok.

Adlešičová se na život bez ruky připravovala. Policisté zjistili, že tři dny před uříznutím na internetu hledala, jak fungují protézy. I to použili před soudem jako důkaz, že spáchala podvod. Podle vyšetřovatelů dokonce po příjezdu do nemocnice nepřivezli uříznutou ruku s sebou. Chtěli jistotu, že bez ní zůstane nadobro, aby dostali peníze. Jenže policisté ruku našli a lékaři jí ženě přišili.

Navzdory jasnému verdiktu trvrá Adlešičová na své nevině. "Nikdo se nechce dobrovolně zohavit. Mám zničené mládí. Ve 20 letech jsem přišla o ruku. Jenom já vím, co se tehdy stalo," tvrdila před porotou. Vězení se ale nevyhne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz