Zahraničí

Pasažéři stojí za zadrženým řidičem, do ČR přijeli s obřím zpožděním

S více než jednodenním zpožděním dorazil do Liberce autobus plný turistů vracející se z Chorvatska. Příjezd výrazně zpozdil incident na maďarsko-chorvatské hranici, kde po potyčce skončil v poutech šofér autobusu.

Podle reportéra TV Nova, který s pasažéry autobusu v noci z neděle na pondělí mluvil, se jejich návrat z dovolené zpozdil kvůli konfliktu na hranicích o dlouhých 30 hodin.

Cestující jsou podle vlastních slov na straně řidiče. Zarazilo je i to, že celý zásah probíhal bez roušek a rukavic. "Vodu nám dali až po šesti hodinách," postěžoval si také jeden z turistů.

Samotný spor se vyhrotil krátce po sobotní půlnoci na maďarsko-chorvatské hranici, kam autobus s desítkami lidí na palubě v tu chvíli dorazil.

Začal poté, co se údajně maďarským pohraničníkům zdálo, že zavazadlový prostor autobusu není dostatečně otevřený. Řidič se jim snažil vysvětlit, že z technických důvodů to více nejde.

Pak si chtěl šofér podle svědků vyfotit identifikační číslo zasahující policistky, aby si na ni mohl stěžovat. Jenže ta to prý nechtěla dopustit a začala tahanice o mobil.

Související obsah

Při ní Maďarka upadla na zem. Na pomoc jí okamžitě přispěchalo několik kolegů, kteří šoféra srazili k zemi a zadrželi. Jeden z cestujících nerovný boj stihl natočit. Podle informací TV Nova maďarské úřady šoféra zadržují v Budapešti.

"Ministerstvo zahraničních věcí momentálně nemá k vývoji incidentu na maďarsko-chorvatské hranici žádné nové informace. Podle českého velvyslanectví v Budapešti je řidič stále zadržený a se žádostí o pomoc se na naši ambasádu neobrátil," uvedla na dotaz TN.cz po pondělním poledni mluvčí resortu Mariana Wernerová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz