Krimi

Houbař uklouzl a zřítil se ze strmého srázu, museli ho resuscitovat!

Letečtí i horští záchranáři zasahovali o uplynulém víkendu v Beskydech na Frýdecko-Místecku. Pomáhali houbaři, který v lese uklouzl a zřítil se ze srázu do hloubky asi 20 metrů. Po pádu ho zdravotníci museli dokonce oživovat, do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Tragický pád se stal v sobotu odpoledne v lokalitě Bílá na Frýdecko-Místecku. Operátoři linky 155 se o neštěstí dozvěděli krátce po 15. hodině.

"Třiatřicetiletý muž spadl v lese při sběru hub poté, co uklouzl. Zřítil se přitom z přibližně dvacetimetrového srázu. Horská služba u něj započala s poskytováním první pomoci, a to včetně nepřímé srdeční masáže. Postižený totiž po pádu nejevil žádné známky života," informoval v pondělí dopoledne mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

Resuscitaci následně převzali letečtí záchranáři povolaní z Ostravy. Těm se po přibližně 20 minutách podařilo houbařovo srdce znovu "nahodit."

"Pacient byl zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Lékař při prvotním ošetření zjistil poranění hlavy a hrudníku. Po poskytnutí neodkladné péče muže vrtulník přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," uzavřel Humpl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz