Domácí

Nechoďte do lesů, varují úřady na Zlínsku. Pohybuje se tam medvěd

V lesích na Zlínsku se znovu objevil medvěd. Naposledy byl viděn u obce Březnice. Úřady už před pohybem v lesích varovaly. Medvědi se na Zlínsku vyskytují pravidelně. V tuto chvíli ale zatím není jasné, jestli se jedná o mládě nebo dospělé zvíře.

Podle březnického úřadu se zvíře při kontaktu s člověkem bálo. Medvěda lidé zahlédli u ohrady s ovcemi a také u ovocných stromů. Ostatně už před dvěma lety se v okolí Březnice a Bohuslavic pohyboval medvěd, který chodil na švestky a jablka. Podle chování se zdá, že se tentokrát jedná o jiné zvíře. A to spíše mladého medvěda, který si hledá teritorium a dělá zásoby na zimu. Medvědi jsou spíše plachá zvířata, proto je odradí i hluk, který člověk dělá při procházení lesem. Pokud se s ním přece jen potkáte, nedívejte se mu do očí, nesnažte se utíkat a neotáčejte se k němu zády. Nedělejte prudké pohyby. Třeba na něj promluvte klidným hlasem a pomalu se pozpátku vzdalujte.

Související obsah

Čtyřletý medvěd, který se krajem potuloval před dvěma lety se přitom choval se nezvykle, nebyl plachý a útočil na hospodářská zvířata. Zabil několik desítek ovcí a koz, ničil včelí úly. Jeho odchyt se nezdařil. Medvěd tehdy přestal páchat škody a stáhl se od lidských obydlí až na konci listopadu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz