Domácí

V Liberci se zřítila část dvoupodlažního domu, nikomu se jako zázrakem nic nestalo

Až do úterního rána zasahovali liberečtí hasiči na Františkově, kde se zřítila část dvojpodlažního domu. Nikomu se naštěstí nic nestalo, obyvatelům domu byla poskytnuta psychická pomoc. Budova musela jít k zemi.

Poškozený dům se začal hroutit v pondělí odpoledne. Dvojpodlažnímu domu se zřítila jedna celá stěna. Aby hasiči nemuseli riskovat v nestabilní budově své životy, na průzkum nasadili speciální dron.

"Objekt je velmi nestabilní. Hasiči provedli uzavření komunikace, ohraničení místa zásahu a uzavření přívodu energií. Událost je bez zranění osob," popsali hasiči Libereckého kraje.

Na místo zamířila speciální technika pro odklízení suti, statik a zástupce stavebního úřadu nařídili řízenou demolici celého objektu.

Související obsah

"Zásah probíhal do ranních hodin. Demolice objektu byla provedena pomocí speciální techniky a místo zásahu je v tuto chvíli předáno. Na místě zasahovaly jednotky HZS Libereckého kraje stanice Liberec, Záchranný útvar HZS ČR, JSDHO Karlinky, Růžodol I a Machnín," doplnili hasiči na sociálních sítích.

Zdroj: HZS Libereckého kraje
mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz