Domácí

Pošta už nosí respirátory a roušky seniorům. Jde o miliony zásilek

Česká pošta začala doručovat roušky a respirátory pro lidi starší 60 let. Tři miliony zásilek roznáší a rozváží po celé zemi tisíce zaměstnanců a brigádníků pošty.

Každá z obálek obsahuje pět roušek a jeden respirátor. Poštovní doručovatelé zásilky vkládají do schránek. Aby se předešlo kontaktu a případnému šíření nemoci, adresát nepotvrzuje předání podpisem.

"Dnešek je trošku organizačně zvláštní, trošku víc náročný. Jak fyzicky, tak časově. Je to kvůli těm rouškám. Ty se musí dávat seniorům podle seznamu, který máme," popsal pošťák Jaroslav Růžička.

Údaje o seniorech nad 60 let a jejich bydliště získala Česká pošta z registru obyvatel. Použití dat odsouhlasila vláda. Senioři oslovení štábem TV Nova si rozesílání ochranných pomůcek pochvalují.

Související obsah

"Česká pošta tyto zásilky doručuje na adresu trvalého bydliště," vysvětlil mluvčí instituce Matyáš Vitík. Cílová skupina by měla obálku s ochrannými pomůckami najít ve schránce nejpozději do pátku. Pokud někdo zásilku nedostane, určitě o ni nepřijde. Stačí si dojít na pobočku pošty.

Po podepsání čestného prohlášení na pobočce pošty, že obálku nedostal, by ji měl senior od poštovních úředníků obdržet. Distribuce přišla Českou poštu na 15 milionů korun a hodnota všech obálek na 279 milionů korun. Životnost roušky se podle odborníků pohybuje mezi třemi až čtyřmi hodinami. U respirátorů maximálně 12 hodin.

pez, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz