Zahraničí

Izraelské letectvo provedlo sérii náletů v pásmu Gazy. Šlo o odvetu

Na cíle na území Palestiny podniklo ve středu ráno izraelské letectvo sérii náletů. Podle zahraničních médií šlo o odvetu za rakety, které v úterý večer vypálilo palestinské hnutí Hamás.

Jedna z palestinských raket zasáhla přístav Ašdod a zranila dva lidi, další dopadla na město Aškelon. Izraelské obranné síly odvetný nálet potvrdily na svém twitteru. Jedním ze zasažených cílů v pásmu Gazy je dle jejich vyjádření továrna na výrobu zbraní, výbušnin a vojenských směsí.

Na jihu Izraele se krátce po zveřejnění zpráv o náletech na palestinské území rozezněly sirény. Ty varují před ostřelováním z palestinské strany. Aktivaci výstražných systémů prošetřuje armáda. Informoval o tom slovenský portál tvnoviny.

"Budeme i nadále operovat proti jakýmkoli pokusům o útok na Izrael," uvedly tamní obranné složky.

Důvodem je mimo jiné to, že svědci z místa tvrdí, že izraelský protiraketový štít zvaný Železná kupole zlikvidoval několik vypálených raket. K útoku ze strany Palestiny došlo poté, co Izrael, Spojené arabské emiráty a Bahrajn ve Washingtonu podepsaly smlouvy o normalizaci vztahů.

"Tuto historickou noc míru jsme dostali od našich nepřátel připomínku, že musíme být vždy silní a připravení bránit izraelské občany na všech frontách a za každých okolností. A to uděláme," prohlásil v reakci na raketový útok izraelský ministr obrany Benny Ganc.

Související obsah

Extrémistické skupiny, které působí v pásmu Gazy, se o útoky pokoušely už dříve. Vybíraly si k tomu období významných izraelských svátků. K úternímu raketovému útoku se přihlásilo hnutí Hamás.

"Nemají ani cenu papíru, na kterém jsou napsané. Náš národ trvá na tom, aby se pokračovalo v boji, dokud si nezajistí právo na návrat všech utečenců," vyjádřili se zástupci Hamásu ke smlouvám podepsaným ve Washingtonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz