Domácí

Za brutální vraždu dvou lidí 30 let vězení, rozhodl olomoucký soud

Třicetiletým vězením potrestal soud Antonína Štauberta. Muže, který před rokem podle policistů obzvláště brutálním způsobem zavraždil muže a ženu. Dvě lidská těla se pak našla v domě, který měl vrah vykrást.

Štauberta po rozsudku, který zněl 30 let vězení, odváděla justiční stráž notně rozladěného. Nejspíš do poslední chvíle věřil, že se žaláři vyhne. Ještě ráno se snažili s obhájcem soud přesvědčit o nevině.

"On tvrdí jednu věc, že bylo potřeba vyslechnout ještě další svědky, kteří o tom měli vědět víc. A mělo se to týkat nějaké třetí osoby," řekl TV Nova obhájce Jaroslav Celnar.

Související obsah

Mrtvá těla našli policisté v domě, který měl odsouzený vykrást. Oba byli ubodáni, obě těla měla na sobě desítky bodnořezných ran – jak 89letý muž, tak 44letá žena. Stopy nakonec kriminalisty přivedly právě ke Štaubertovi."Vina obžalovaného byla jednoznačně prokázána jak svědeckými výpověďmi, například manželky obžalovaného, pachovými stopami, tak profilem DNA na místě činu," vyjádřil se mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Související obsah

Podle spisu se Štaubert k vraždám přiznal. Po čase ale změnil výpověď. Tvrdil, že když do domu vešel, dostal ránu do hlavy. Po probuzení uviděl dvě zohavená těla a z místa proto utekl.

Podle soudu ho důkazy spolehlivě usvědčily. Trest – 30 let vězení – je jedním z nejpřísnějších a soudy ho udělí jen ve výjimečných případech.

kvo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz