Domácí

Poslanci opět řeší problematiku koronaviru, chtějí znát další postup vlády

Poslanci opět řeší problematiku koronaviru, chtějí znát další postup vlády
Zdroj: TV Nova

Poslanci mají v pátek na programu návrhy ze třetího čtení, dostat by se tak mohli například k vládnímu zákonu o odpadech, kvůli vážnosti situace začali opět řešit situaci ohledně koronaviru. Během posledních dní bylo v Poslanecké sněmovně poměrně rušno, výjimečně se řešil koronavirus i v předchozích dnech. Už během středečního jednání přímo ve Sněmovně ohlásil ministr zdravotnictví nová bezpečnostní opatření.

V pátek pokračuje 58. schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by se měli zaměřit například na nový zákon o odpadech, po krátké pauze ale začali řešit problematiku koronaviru.

V Poslanecké sněmovně zazněla otázka, kdy je podle vlády vhodné zřídit krizový štáb a jaký bude další postup v boji s koronavirem.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připustil, že vláda zvažuje další opatření. Nyní je podle něj důležité vyřešit vážnou situaci v pražských sociálních zařízeních.

Poslanci poukázali na to, že trasování je vzhledem k počtu nových případů velmi náročné, Vojtěch potvrdil, že ministerstvo stále školí další lidi. Nyní je prioritou nemocnice zcela připravit nemocnice na jakoukoliv větší vlnu hospitalizovaných, zatím podle něj nedochází k přetížení kapacit.

Jednání Poslanecké sněmovny je omezené, strany se dohodly, že budou jednat v polovičním počtu, aby se omezilo šíření koronaviru. Nejde jen o samotné poslance, v budově je i méně personálu.

Související obsah

To ale nemělo vliv na bouřlivé dění posledních dní. Už ve středu si poslanci na program zařadili bod, který se měl zabývat koronavirem a jednáním vlády. Na otázky poslanců přišli reagovat ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

  

Ministr zdravotnictví přímo na jednání Poslanecké sněmovny oznámil zavedení nových bezpečnostních opatření, vláda se zaměřila zejména na konání vnitřních akcí ke stání. Ve čtvrtek pak byla ohlášena povinnost nosit ochranu úst a nosu přímo při výuce.

Ve čtvrtek pak byly na programu zejména interpelace. Při nich premiér Andrej Babiš, který na výjimečné jednání ve středu nedorazil, čelil otázkám poslanců nejen o koronaviru. Následně se otázky stočily na další členy vlády.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz