Zahraničí

V Tatrách našli obří hromady mrtvých zvířat, stopy vedou do Polska

Lesníky i veterináře šokoval nález v Tatranském národním parku. Někdo do chráněné oblasti vyvezl zhruba tři tuny zvířecích vnitřností, kůží i hlav. Případem se zabývají kriminalisté. Pozor! Video není vhodné pro slabší povahy!

Vyšetřovatelé pracují i s variantou, že skládku zvířecích zdechlin nemusel založit nikdo z místních obyvatel. Lesníky na hromadu pozůstatků domácích zvířat upozornil odporný zápach.

"Byly tam části těl, hlavy, kosti a toto vše ve značném stádiu rozkladu. Ten zápach se šířil na stovky metrů," vyjádřil se pro slovenský portál tvnoviny.sk jeden z pracovníků Tatranského národního parku.

Související obsah

Ten, kdo skládku založil, se podle informací slovenských médií ani neobtěžoval zajít hlouběji do lesa. Obavy zřejmě dotyčný neměl ani z toho, že by horu mrtvých zvířat prozradil zápach. Odpad byl totiž vysypaný hned za hranicí parku, vedle cesty.

Byly ho tři tuny. Ilegální skládka rozčílila také šéfa slovenské veterinární správy. "Je to arogance a drzost. Hraničí to s bezcitností vůči životnímu prostředí," zuřil. Navíc nešlo o první takový nález.

Související obsah

Zhruba před měsícem se ve Ždiaru na Popradsku našlo asi pět tun zvířecích zdechlin. Lesníci zbytky zvířat na vlastní náklady poslali do kafilerie. Báli se, že by pach tlejících těl přilákal medvědy z celého národního parku.

Kdo odpad do Vysokých Tater vyvezl, se zatím neví, vyšetřovatelé však mají stopu. V uchu jedné z ovcí našli polskou značku. Lesníci i veterináři požadují exemplární tresty pro ty, kteří skládku založili. Policisté jsou v úzkém kontaktu s polskými kolegy a po viníkovi či vinících pátrají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz