Počasí

Babí léto vystřídá pravý podzim, čeká nás ochlazení i déšť. Měsíční VÝHLED

Po krásném babím létu, kdy přes den panovaly letní teploty, se v Česku výrazně ochladí. V rámci podzimu se ale bude jednat o teploty standardní. Ještě příští týden budou nadprůměrné, následující tři týdny se ale budou držet kolem dlouhodobého průměru.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal měsíční předpověď počasí. Jako celek bude období od 21. září do 18. října teplotně nadprůměrné a srážkově průměrné. Co se jednotlivých týdnů týká, ten příští bude stále velmi teplý. Teploty se budou pohybovat okolo 22 stupňů.

Kabáty tak ještě mohou zůstat ve skříni, co však budete potřebovat, jsou deštníky. Příští týden bude poměrně dosti deštivý a dorazí i bouřky.

"Přes západní Evropu bude postupovat zvlněná studená fronta, která ve středu začne od západu ovlivňovat počasí u nás. Za frontou bude o víkendu a na začátku dalšího týdne proudit do střední Evropy chladný a vlhky vzduch od západu," informoval ČHMÚ.

Související obsah

V týdnu od 28. září tak meteorologové očekávají citelnější ochlazení. Průměrné teploty by se měly v maximech pohybovat okolo 18 stupňů, v noci okolo 7 stupňů. Srážky budou průměrné s úhrnem okolo 10 mm, deštníky proto neuklízejte.

V týdnu od 5. října teploty opět mírně klesnou - v maximech přes den dosáhnou průměrně 16 stupňů. V noci bude okolo 5 stupňů. Oproti předchozímu týdnu by mělo o trochu víc pršet, srážkově však i tento týden bude průměrný.

V týdnu od 12. října průměrné teploty spadnou na 14 stupňů, v noci budou pohybovat od 6 do 3 stupňů. Srážky se budou opět držet dlouhodobého průměru okolo 13 mm.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz