Domácí

Podvodníci cílí na seniory. Nabízejí jim falešné bezpečnostní zámky

Podvodníci cílí na seniory. Nabízejí jim falešné bezpečnostní zámky
Zdroj: Městská policie Pardubice

Na důvěřivých seniorech se snažila vydělat dvojice z Pardubicka. Nabízela jim údajně vysoce kvalitní bezpečnostní zámky, za které si neváhala říct o několikatisícovou sumu. Jednalo se však o podvod a senioři za absurdní částku získali jen obyčejný zámek, často horší, než měli předtím. Strážníkům se podvodníky podařilo dopadnout.

Dvojice podvodníků nic nenechala náhodě. Podle informací pardubické městské policie se vybavili živnostenskými listy, orazítkovanými doklady a připojili historku o tom, jak na Pardubicku stoupá počet vykradených bytů.

Za nabízený bezpečnostní zámek si účtovali 4 999 korun. Zřejmě však nepočítali s tím, že se v jednom z domů setkají se skutečným pracovníkem bezpečnostní agentury. Tomu se podle informací strážníků "hned něco nezdálo" a na pomoc přivolal muže zákona.

Ještě předtím si dvojici samozvaných zámečníků natočil na mobilní telefon. Ti však už stihli podvést důvěřivou ženu. "Hlídka na místě zjistila, že podvodníci seniorce namontovali na dveře obyčejný zámek, který byl dokonce ještě o bezpečnostní třídu horší než ten, který paní měla," popsali pardubičtí strážníci na svém webu.

Takový zámek obvykle vyjde na zhruba tisíc korun, podvodníci si za něj však neváhali říct pětinásobně víc. Jeden ze strážníků podvedené ženě namontoval zpět původní zámek pro případ, že by falešní zámečníci měli kopie klíčů.

Další muži zákona mezitím vyrazili po stopě dvojice podvodníků. S pátráním pomohl i pracovník bezpečnostní agentury, který celou věc nahlásil. "V rámci své práce hlídá herny, a právě tam na jednoho z dvojice natrefil, jak hraje automaty. Strážníci toto porušení zákazu podomního prodeje oznámili správnímu orgánu," uzavřeli pardubičtí policisté.

Setkali jste se i vy s podobným podvodným jednáním? Máte pocit, že jste se sami stali obětí podvodu a cítíte se poškození? Neváhejte se obrátit na Policii České republiky!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz