Zahraničí

U pláže se hemžilo hejno žraloků, nedávno poblíž zabili člověka!

U pláže se hemžilo hejno žraloků, nedávno poblíž zabili člověka!
Zdroj: Profimedia

Přibližně desítku žraloků zuřivě kroužících kolem připravené návnady poblíž jedné z nejoblíbenějších australských pláží se před pár dny podařilo natočit Australanovi, který na Zlatém pobřeží (Gold coast) létal se svým dronem. Záběry pořídil poblíž místa, kde nedávno po útoku mořského predátora zemřel člověk.

Autorem děsivého videa je Max Hinton. "Bylo to asi půl kilometru od pobřeží, naprosto mě zaskočilo, kolik žraloků se tam shromáždilo a jak blízko u pláže se pohybovali," popsal mladý Australan.

Mořské predátory přilákal koš s návnadou v podobě mrvých ryb. Ty úřady podél pobřeží rozmísťují, aby odradily žraloky od toho, aby se přibližovali ještě blíž k pobřeží a potenciálně k lidem. 

Hinton navíc ve čtvrtek natočené video pořídil poblíž pláže Burleigh Heads, která je na zmíněném Zlatém pobřeží jednou z nejpopulárnějších.

Související obsah

Hemžení nejméně desítky nebezpečných mořských dravců přitom dron natočil jen necelé dva týdny poté, co 15 kilometrů odtud zahynul po napadení žralokem šestačtyřicetiletý Nick Slater, píše britský Daily Mail.

Slater přitom při surfování 8. září zemřel u pláže, kterou chrání právě před žraloky systém sítí. Ve státě Queenslandu jde od roku 1962 teprve o druhý případ, kdy žralok po překonání zábran někoho zabil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz