Domácí

Další miminko v babyboxu. Z huňaté deky koukala jen vlasatá hlavička

Další miminko v babyboxu. Z huňaté deky koukala jen vlasatá hlavička
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Do babyboxu při Fakultní nemocnici v Olomouci v neděli v podvečer někdo odložil miminko. Chlapeček je podle lékařů, kteří si ho převzali do péče, na první pohled zdravý. Od zakladatele sítě babyboxů dostal jméno Jiří.

Jiřík je celkem již osmé miminko odložené v olomouckém babyboxu, letos druhé. Dvířka se otevřela krátce po nedělní 18. hodině. Předtím, než někdo chlapečka do babyboxu vložil, vyplnil celý prostor plyšovou zelenou dekou.

V ní bylo miminko tak zachumlané, že z ní čouhala jen "poměrně vlasatá hlavička", uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess, který obdržel od Fakultní nemocnice v Olomouci fotografii.  

"Olomoučtí na pokyn svého přednosty Lumíra Kantora jsou na informace skoupí, leč nakonec jsem se dozvěděl, že klučík je na pohled zdravý, donošený a že váží 2 500 gramů," informoval Hess.

Související obsah

V sobotu zrovna otevíral nový babybox v Nymburku, kde slíbil manželce generálního ředitele Komerční banky Jana Juchelky, který projekt babyboxů silně podporuje, že první holčičku pojmenuje jejím jménem, tj. Jiřina. Později zjistil, že má synka Jiříka, takže olomoucký chlapeček dostal jméno po něm.

Jedná se o letošní dvanácté odložené dítě a celkem 211. od vzniku babyboxů v České republice.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz