Počasí

ČHMÚ vydal výstrahu před silnými bouřkami. Na těchto místech udeří!

Na Česko ve středu po poledni udeří silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pro některé části země. Očekává se také přívalový déšť s rozvodněním menších řek.

Během středy bude v Česku polojasno, od jihozápadu ale postupně začne přibývat oblačnosti. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni Celsia. 

Místy se v na celém území mohou vyskytnout přeháňky nebo bouřky. V jižní části Čech budou dokonce silné. Meteorologové z ČHMÚ vydali výstrahu pro celý Jihočeský kraj a části Plzeňského kraje (Horažďovice, Klatovy, Sušice) a kraje Vysočina (Humpolec, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Pacov, Pelhřimov, Telč, Třebíč).

Výstraha platí ve středu od 13 do 23 hodin. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami kolem 30 mm," uvedli meteorologové.

ČHMÚ varuje před silnými bouřkami v těchto okresech:

Zdroj: ČHMÚ

Lokálně se mohou rozvodnit malé toky, lidé se mají připravit i na zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a dalších přízemních prostorů. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," dodává ČHMÚ.

Související obsah

Ve večerních hodinách by měl déšť postupně ustávat a ubýt by mělo i oblačnosti. Především na východě Česka povane jižní až jichovýchodní vítr rychlostí 2 až 6 metrů za sekundu.

Předpověď počasí na středu 23. září:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz