Domácí

Dva Rusové dostali za vraždu důchodce na jihu Moravy 17 let vězení

Vrchní soud v Olomouci poslal ve středu za mříže na sedmnáct a půl roku dva muže z Ruska. Podle obžaloby v květnu 2015 brutálním způsobem zavraždili seniora v Žabčicích na jihu Moravy. S ukradenými cennostmi potom odjeli do Rakouska.

Rozsudek si vyslechl jen jeden z obžalované dvojice. Jeho komplic byl totiž souzený jako uprchlý. Oba jsou ale podle obžaloby zodpovědní za velmi brutální vraždou čtyřiasedmdesátiletého seniora. “Spoutali mu ruce a nohy, poté ho opakovaně byli pěstmi, zejména do krku, do hlavy a poté jej nezjištěným předmětem udusili,“ řekl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Podle soudního spisu dostali muži typ na dům, ve kterém senior žil. Do obce přijeli autem s rakouskou registrační značkou. U sebe měli i zbraně. Třicetiletý Israilov, který byl už potrestán v Maďarsku za nelegální převoz lidí a za ublížení na zdraví v Rakousku, se ještě dnes snažil marně přesvědčit senát, že s vraždou nemá nic společného. “Podle nás byla bez důvodných pochybností prokázána jejich vina, jak svědeckými výpověďmi, tak nalezením profilu DNA,“ uzavřel mluvčí soudu.

Obhájce jednoho z odsouzených rozhodnutí soudu komentovat nechtěl. “Já bych se zdržel komentářů tady v této věci, rozhodně budeme podávat dovolání,“ uvedl. Podle vyšetřovatelů senior utrpěl po útoku mnohočetná zranění, včetně zlomenin několika žeber. Jeho vrazi poté úmyslně založili požár v šatní skříni a odjeli i s lupem do Vídně.

Dnešní verdikt soudu, který pachatele poslal na 17 let a šest měsíců do vězení, je právoplatný.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz