Domácí

V Pardubicích začala modernizace nádraží! Vznikne i lávka pro pěší

Pardubický železniční uzel čeká významná přestavba. Bude mít více bezbariérových nástupišť, očekává se, že průjezd vlaků bude rychlejší a také tišší.

Celkové investiční náklady činí šest a půl miliardy korun. Modernizace má být hotová v prosinci roku 2024.


Komplexní modernizací projde celé kolejiště. Dojde i k přestavbě současných nástupišť a výstavbě jednoho nového, včetně zajištění bezbariérových přístupů. Všechna nástupiště budou v úrovni podlahy moderních železničních vozů, což značně usnadní nástup a výstup z vlaků.

Související obsah


Stanice bude také vybavena novým osvětlením, orientačním systémem, rozhlasem a zvukovými majáčky pro nevidomé. Součástí projektu je i bezbariérová lávka pro pěší, která propojí přednádražní prostor se čtyřmi nástupišti a jižní částí města.


V rámci stavby se počítá s rozšířením evropského vlakového zabezpečovacího zařízení. I díky těmto úpravám se ve stanici na hlavních kolejích zvýší průjezdová rychlost až na 160 km/h, v současné době to je sto kilometrů za hodinu.


Díky použití pružného upevnění kolejnic k pražcům a výstavbě protihlukových stěn bude navíc jízda vlaků výrazně tišší. Investor počítá s podporou fondů Evropské unie, ta může dosáhnout až 85 % z celkových nákladů. Národní financování zajistí Státní fond dopravní infrastruktury.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz