Krimi

Útočník v Paříži pobodal dva lidi. Policie zatkla dva podezřelé

Při útoku nedaleko bývalé redakce časopisu Charlie Hebdo v Paříži pachatel v pátek ráno pobodal dva lidi. Ti jsou ve vážném stavu. Podle zahraničních médií útočník použil sekeru, nebo mačetu. Policisté ho zatkli nedaleko místa činu.

"Podezřelý měl na sobě údajně černou vestu, černé běžecké kalhoty a červené boty,“ popsal pachatele francouzský list Le Parisien. Policie následně požádala obyvatele, aby se dané oblasti vyhýbali. Na místo byl povolán také vrtulník.


Policisté v blízkosti nalezli bodnou zbraň. Podle některých se jedná o mačetu, další tvrdí, že je to sekera. Útočník podle svědků utekl do metra.

Související obsah

Podle deníku Le Figaro potřebovali oba zranění lidé okamžité ošetření. V ohrožení života však nejsou. Stanice France Info informovala, že oběťmi útoku jsou údajně muž a žena, kteří pracují v televizní produkční společnosti Premières Lignes, která sídlí ve stejné budově, jako bývalé kancláře Charlie Hebdo.

"Dva kolegové kouřili cigaretu na ulici. Slyšel jsem křik. Podíval jsem se z okna a viděl, jak jeden z nich pokrytý krví pronásleduje člověka s mačetou na ulici," popsal podle BBC událost jeden ze zaměstnanců společnosti.


Přibližně kolem půl jedné odpoledne policisté zatkli podezřelého u budovy Opéry Bastille, který měl skvrny od krve na oblečení. Neodpovídal však popisu. Později byl zatčen další podezřelý. 


Motiv útoku zatím není jasný. Událost převzala k vyšetřování protiteroristický úřad. V roce 2015 se terčem teroristického útoku stala redakce časopisu Charlie Hebdo. Při něm zahynulo 12 lidí. K pátečnímu útoku došlo jen pár týdnů poté, co na začátku září začal proces se skupinou 14 lidí, kteří byli obžalovaní z účasti na tomto atentátu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz