Krimi

Policie podezřívá ženu z podvodné sbírky na sirotky. Vybrala přes milion

Z podvodu, při kterém poslali lidé neexistujícím sirotkům více než milion 300 tisíc korun, už policisté oficiálně podezírají konkrétního člověka. Má jít o pěstounku, která smyšlený příběh o trojici chlapců, jejichž rodiče měli zemřít při dopravní nehodě, zveřejnila a vyhlásila sbírku. Přispělo téměř 1300 lidí. Peníze se zatím podařilo vrátit pouze zlomku z nich.

Může chtít dlouholetá prověřená pěstounka a vedoucí skladu s dětskými věcmi podvést pomocí smyšleného příběhu stovky lidí? Podle policie nejspíš ano.


"V rámci prověřování případu začali kriminalisté podezřívat ženu, která sbírku vyhlásila a založila účet,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.


Zatím nebyla obviněna. Možná i proto, že nějaký čas údajně pobývala na psychiatrii. Podle předsedkyně výboru pro sociální politiku pražského magistrátu Evy Horákové nemusela jednat záměrně. Práce pěstounky jí prý mohla přerůst přes hlavu.

Související obsah


"Je to velmi náročná práce nejen fyzicky, ale i psychicky. A je možné, že jí nikdo nepomohl a byla na to sama," řekla Horáková. Sklad dětských věcí pro pěstouny Praha 11 měl v pátek zavřeno. Se ženou se reportérovi TV Nova ale podařilo spojit telefonicky.


"Nezlobte se, ale já se k tomu nesmím vyjadřovat, dokud nebude ukončeno vyšetřování,“ řekla podezřelá.


Dojemný příběh o trojici bratrů, jejichž rodiče zemřeli při nehodě a oni se musí starat sami o sebe, se na sociální síti objevil počátkem srpna. Lidé přispívali jako o závod, za týden se sešla slušná suma.


Jakmile se ukázalo, že žádní sirotci neexistují, policie účet zablokovala. Peníze bylo nutné vrátit v téměř třinácti stech případech. Zbývá vyplatit ještě přes milion korun. Policie čísla účtů zná, ale jednání s bankami je zdlouhavé. Pomohlo by, kdyby se všichni dárci přihlásili sami. Zřízena jsou kvůli tomu i speciální telefonní čísla. V provozu jsou v pracovních dnech.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz