Počasí

Teploty spadly k sedmi stupňům, Šumavu dokonce zasypal sníh! VIDEO

Podzimní teploty vtrhly do Česka v plné síle. Teploty se budou v sobotu přes den pohybovat mezi 7 až 12 stupni Celsia, na horách se mohou propadnout až ke 3 stupňům. Část Šumavy navíc zasypala první letošní sněhová pokrývka. O něco méně sněhu napadlo v Krušných horách.

Česko má před sebou pochmurný víkend. Bude zataženo a na většině území platí výstraha před vydatným deštěm (více zde). Ze sněhové pokrývky se ale mohou radovat obyvatelé Šumavy.

Jako v zimě to vypadalo zejména v okolí Kvildy, ale také na Březníku a Luzném. O něco méně sněhu napadlo na Klínovci v Krušných horách.

Sobotní teploty se pohybují mezi 7 až 12 stupni, ve Slezsku může být až 15 stupňů. Na Šumavě a Krušných horách se propadnou až ke 3 stupňům. Zbytek Česka ale spíš než sníh potrápí déšť. "Od pátečního do sobotního poledne očekáváme místy 40 až 60 mm srážek," uvedli meteorologové.

Související obsah

Na ostatních pohořích v Česku nenasněžilo a sněhová pokrývka se tam ani neočekává.

Ti ochlazení i sníh očekávali. "Od pátku bude přes naše území procházet pozvolna studená fronta, která přijde od Velké Británie a bude postupovat dále na východ. Za touto frontou dorazí na naše území studený a vlhký vzduch," vysvětlil TN.cz meteorolog Jaroslav Rosa z ČHMÚ.

Na Šumavě může sněžit ještě v noci na neděli. Přes den ale sníh nahradí slabý déšť nebo přeháňky. Nedělní teploty se vyšplhají k 10 až 14 stupňům.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz