Domácí

Zastřelená "miliardářka" v lese. Kde peníze vzala, policisté nezjistili

Zastřelená "miliardářka" v lese. Kde peníze vzala, policisté nezjistili
Zdroj: Mediafax

Téměř 12 miliard korun do bank postupně uložila žena z Děčínska. Nosit je měla v obyčejných taškách, i po 100 milionech najednou. V září 2017 ji našli mrtvou v autě na lesní cestě – podle policie spáchala sebevraždu. Odkud vzala peníze, které do bank ukládala, se vyšetřovatelům nepodařilo zjistit.

Případ policisté po třech letech odložili. Podle vyjádření děčínského okresního zástupce Jana Fuchse se nepodařilo prokázat, že by peníze pocházely z trestné činnosti. Muži zákona celou záležitost od počátku řešili právě kvůli podezření z praní špinavých peněz, to se však nikdy nepotvrdilo. O nejnovějším vývoji kauzy informoval web iRozhlas.

Podle závěrů policie si peníze předával celý řetězec lidí, nepodařilo se však zjistit, kdo stál na jeho počátku. Žena, která do bank tučné sumy nosila, pracovala jako vedoucí sítě směnáren. Třiačtyřicetiletá Zuzana K. jich pod sebou měla celkem 15.

Součástí její práce byl také převoz peněz do bank a jejich ukládání na firemní účet. Pod rukama jí procházely obrovské sumy. Ukládání takových částek na bankovní konta hlídají samy banky, které jakékoli podezřelé transakce musí prověřit.

Související obsah

Tuto povinnost má, i pokud je klientem, který peníze ukládá, směnárna – banka musí mít přehled o chodu směnárny a o množství peněz, které se v ní "točí". Své transakce jsou povinné hlídat i sami provozovatelé směnáren. Pokud potenciálně podezřelou transakci neohlásí, hrozí jim až pětimilionová pokuta.

O obří transakce, které 43letá žena prováděla, se policie začala zajímat až po její smrti. Směnárnici našli zastřelenou na lesní cestě u obce Povrly na Ústecku. Podle zjištění kriminalistů seděla žena v bílé octavii a údajně se měla zastřelit vlastní legálně drženou zbraní, kterou s sebou vozila na ochranu při převozu peněz.

Zuzanin tehdejší partner Ladislav tomu, že by spáchala sebevraždu, nevěří. "Nic nenasvědčovalo tomu, že by něco takového plánovala. Nechovala se vůbec podivně," vyjádřil se v rozhovoru pro Radiožurnál.

Související obsah

V den, kdy 43letá žena zemřela, na ni bylo podáno trestní oznámení kvůli zpronevěře 100 milionů korun. Kriminalisté se domnívali, že právě to mohlo být příčinou její sebevraždy. Během uplynulých tří let prověřovali zdroje peněz, které do směnáren putovaly a zaměřili se také na členy vietnamské komunity, kteří měli být do celého případu zapojení.

Odkud obrovské sumy pocházely, se jim však zjistit nepodařilo. Jaká přesně byla role ženy, která během několika let téměř bez povšimnutí vložila do bank 12 miliard korun, policisté také nedokázali zjistit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz