Zahraničí

Za kritiku hotelu a českého manažera hrozí muži v Thajsku vězení a pokuta

Za kritiku hotelu a českého manažera hrozí muži v Thajsku vězení a pokuta
Zdroj: Profimedia

Kritika Američana Wesleyho Barnese, který v Thajsku navštívil hotel The Sea View Resort na ostrově Ko Čang, nepadla na úrodnou půdu. Svou nespokojenost s pobytem Barnes popsal v negativní recenzi. Od vedení hotelu následovala tvrdá odveta. Barnesovi teď hrozí vězení a tučná pokuta.

Sedmatřicetiletý Barnes si ve své recenzi stěžoval zejména na chování manažera hotelové restaurace. Tím je podle něj Čech.

"Nepřátelský personál, nikdo se nikdy neusmívá. Chovají se, jako by tam ani nikoho nechtěli. Nejhorší byl manažer restaurace. Je z České republiky. Je nesmírně hrubý a nezdvořilý k hostům. Najděte si jiné místo. Existuje spousta příjemnějších, kde jsou zaměstnanci rádi, že u nich zůstáváte," popsal nespokojený klient ve své recenzi a resortu udělil pouhou jednu hvězdičku.

Na příspěvek Wesleyho Barnese na platformě TripAdvisor o zhruba dva týdny později odpověděl Tom Storup, manažer kritizovaného hotelu. Storup však tvrdí, že tím, kdo se choval hrubě, byl právě Barnes.

Související obsah

"Je nám smutno, že jste se rozhodl zveřejnit dvě negativní recenze (první byla odstraněna) s jediným účelem – hanobit našeho manažera a resort. V den, kdy jste dorazil, jste se společně s několika přáteli rozhodl večeřet v naší restauraci Sunset a přinesli jste si vlastní lahev alkoholu, což je v rozporu s našimi pravidly," popsal manažer hotelu.

Každý host, který si podle Storupa chce v podniku vypít vlastní lahev alkoholu, musí zaplatit poplatek 500 bahtů, tedy zhruba 370 korun. Přestože byl prý Barnes hrubý, pracovníci restaurace mu umožnili si alkohol vypít a poplatek mu odpustili. To, že se i přesto rozhodl napsat negativní recenzi, vedení hotelu šokovalo.

Související obsah

Američan měl navíc podle informací webu mothership prohlásit, že vedení hotelu se svými zaměstnanci zachází jako s otroky. Vedení hotelu vydalo k celé záležitosti obsáhlé vyjádření, jehož součástí jsou také úryvky konverzace mezi manažerem Tomem Storupem a Wesleym Barnesem. Jeho kompletní znění najdete ZDE.

Za negativní recenzi však teď Barnesovi hrozí vězení. Policisté si pro něj podle informací zahraničních médií měli přijít přímo do školy, kde pracuje. Thajsko má totiž extrémně přísné zákony proti pomluvě a nespokojenému muži tak hrozí dva roky za mřížemi a pokuta 200 tisíc bahtů, tedy zhruba 147 tisíc korun.

Související obsah

Po zadržení byl Barnes propuštěn po několika dnech na kauci. Ta byla ve výši 100 tisíc bahtů, tedy přibližně 74 tisíc korun. Američana se zastal cestovatel Richard Barrow. "Ve většině případů jsou zákony o pomluvě dobré, protože existují, aby nás chránily. Ale jsou někdy zneužívány. Chcete-li někoho zatknout na pracovišti za zveřejnění negativní recenze, je to jistě přitažené za vlasy," napsal na facebook.

Thailands defamation laws are very severe, in particular when it comes to online content. A couple of weeks ago, a...

Zveejnil(a) Richard Barrow in Thailand dne Ptek 25. z 2020

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz