Domácí

Na Náchodsku hoří hala se senem. Platí třetí stupeň požárního poplachu

V Suchém Dole na Náchodsku ve středu vzplála hala s uskladněným senem. Podle informací hasičů je požár velmi rozsáhlý a bylo třeba zřídit dálkovou dopravu vody. Platí třetí stupeň požárního poplachu a hasiči se snaží před ohněm uchránit vedlejší budovu s hospodářskými zvířaty.

Požár byl hasičům nahlášen kolem osmé hodiny ráno. Obytné budovy prý ohrožené nejsou, hala, která vzplála, stojí na samotě. S halou sousedí otevřený kravín, který hasiči ochlazují.

"Požár je většího rozsahu. Hoří hala o rozměrem asi 70 krát 25 metrů. Budeme zřizovat dálkovou dopravu vody. Cílem je zajistit její dostatek," řekl mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima.

  

Na místě zasahuje celkem deset hasičských jednotek v dýchacích přístrojích, včetně dvou profesionálních, a policisté. Zvířata podle hasičů ohrožena nejsou - zhruba 400 krav bylo odvedeno do vzdálenějšího kravína.

Související obsah

Podle Sezimy se při požáru nikdo nezranil. Vodu hasiči svádí z nedalekého rybníka a skladovací halu nechávají kontrolovaně vyhořet. Už při příjezdu hasičských jednotek platil třetí stupeň požárního poplachu.

Znalec škodu předběžně vyčíslil na 9 milionů korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz