Domácí

Horor v Přelouči! Zavražděné mimino našli v mokřadu, otčím je ve vazbě

Hrůzný čin otřásl východočeskou Přeloučí! V mokřadu nedaleko města našli mrtvolku kojence. Pardubickým kriminalistům se už podařilo zadržet 28letého muže podezřelého z vraždy dvouměsíčního miminka. Tělo měl spolu s 19letou partnerkou pohodit za městem. Soud muže poslal do vazby, za vraždu mu hrozí výjimečný trest.

Osmadvacetiletý muž původem z Rumunska měl se svou partnerkou žít v domě jejích rodičů. Žily s nimi také dvě děti, roční holčička a dvouměsíční kluk. Podle informací TN.cz muž nebyl otcem ani jednoho z dětí.

Podezření, že došlo k tragédii, se objevilo poté, co se rodina začala objevovat pouze se starší dcerou. Dvojice známým tvrdila, že je syn u lékaře. Během pobytu v Rumunsku se však podle informací TN.cz měl partner matky obou dětí prořeknout, že chlapec nežije.

"V pozdních večerních hodinách se nám podařilo nedaleko centra Přelouče zadržet 19letou ženu, matku obou dětí, která se snažila ukrýt u jedné kamarádky. Ta zpočátku nechtěla s policií spolupracovat, ovšem nedokázala vysvětlit, kde se nachází její dvouměsíční syn a odmítala uvést i to, kde je v současné době její přítel," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Související obsah

Během výslechu žena nakonec povolila a policistům řekla, že její přítel se skrývá na dvoře jednoho z blízkých domů. Tam ho také dopadli. Matka chlapečka později přiznala i to, že její syn zemřel po útoku jejího přítele. Policisty dovedla k mokřadu nedaleko Přelouče, kde tělo chlapce s partnerem ukryla.

"Již z prvotního ohledání tělíčka chlapce bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí v důsledku jednání cizí osoby, což potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy," popsala Janovská.

Související obsah

Obviněný muž se při výslechu přiznal, že chlapce bil pěstmi i tím, co bylo zrovna po ruce, a to už v sobotu. Údajně mu vadilo, že partnerčin syn neustále pláče. Chlapcova matka v té době prý spala a navíc byla opilá. Že syn zemřel, zjistila druhý den ráno a spolu s přítelem se rozhodli ukrýt tělo a odjet z Česka. Do mokřadu spolu s tělem hodili i kočárek.

"Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným," uzavřela policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz