Domácí

Při nehodě na Opavsku mladík vyletěl ze zadního sedadla, na místě zemřel

Při nehodě na Opavsku mladík vyletěl ze zadního sedadla, na místě zemřel
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Krátce před čtvrteční půlnocí u obce Otice na Opavsku havarovala dodávka. Řidič a jeden ze spolujezdců utrpěli jen lehká zranění, jednadvacetiletý muž, který seděl na zadním sedadle, však při nehodě vyletěl z auta ven a na místě zemřel.

Tragická nehoda se stala v noci ze čtvrtka na pátek, čtyřicet minut před půlnocí, na hlavní silnici spojující Opavu s Hradcem nad Moravicí. Dodávku značky Mercedes Benz Vito řídil 24letý šofér, který zrovna projížděl katastrem obce Otice směrem na Opavu.

Podle policie řidič s největší pravděpodobností dostal na mokré silnici smyk, vyjel přes levý pruh do příkopu, kde se vůz přetočil a vrátil zpátky na silnici. Spolu s šoférem dodávkou cestovali i dva spolujezdci ve věku 24 a 21 let.

Jeden z nich a řidič se při nehodě lehce zranili a byli převezeni do Slezské nemocnice v Opavě. Takové štěstí však neměl 21letý mladík, který byl ze zadního sedadla vymrštěn z vozu ven. Jeho zranění byla natolik vážná, že přivolaní záchranáři už pro něj nemohli nic udělat a na místě zemřel.

Související obsah

"Celková škoda na majetku byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla pro řidiče negativně, při lékařském vyšetření mu byl odebrán i vzorek biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod drog," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Opavští kriminalisté nehodu budou nadále vyšetřovat. Zahájili trestní řízení kvůli "důvodnému podezření z přečinu usmrcení z nedbalosti."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz