Domácí

Na dítě v kočárku v Brně spadl strom, zemřelo. Vše řeší policisté

Tragické sobotní odpoledne za sebou mají obyvatelé brněnské části Soběšice. Na miminko v kočárku tam spadl strom a dítě vážně zranil. Navzdory péči lékařů zraněním podlehlo. Policisté případ vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti.

"Došlo k pádu stromu na kočárek s dítětem a my, co se týče této události, prověřujeme veškeré okolnosti. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Jsou zahájeny úkony  trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti," vyjádřil se pro TN.cz v neděli dopoledne policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle informací policistů se při incidentu, který se odehrál na lesní cestě ve čtvrti Soběšice, zranila ještě jedna žena. Co přesně se stalo a co k pádu stromu na kočárek vedlo, se zatím neví. V sobotu ale pro region platila výstraha před silným větrem.

Související obsah

Zatímco žena si odnesla pouze lehké zranění, dítě skončilo v kritickém stavu. "Na místě jsme ošetřili ženu, která utrpěla zranění lehčího charakteru. Po ošetření jsme zajistili transport převozovou sanitkou k další péči do nemocnice. Dítě, které bylo v kočárku, jsme ošetřili. Jeho stav byl vážný," popsala mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Těžce zraněné dítě za stálé resuscitace a napojené na řízené ventilaci zdravotníci předali do péče lékařů dětského oddělení Fakultní nemocnice Brno. Navzdory opakovaným pokusům o oživení miminko zraněním podlehlo.

Související obsah

Mluvčí FN Brno Veronika Plachá s ohledem na rodinu odmítla poskytnout bližší informace. "Ta věc je velmi citlivá. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, nemohu uvést více informací," vyjádřila se pro TN.cz.

K tragédii došlo podle informací policie zřejmě během lesní procházky v soběšické lokalitě U Jezírka. Zdrcené rodině na místě pomáhal krizový intervent. Kdo je za neštěstí zodpovědný, policisté vyšetřují. V rámci vyšetřování zřejmě nechají vypracovat i posudky ohledně stavu stromů v místě události.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz