Domácí

Po Bruntále se procházel pštros. Policisté ho odchytili pomocí taseru

Po Bruntále se procházel pštros. Policisté ho odchytili pomocí taseru
Zdroj: Policie ČR

Aby v ulicích odchytávali pštrosa, se bruntálským policistům jen tak nepoštěstí. Dospělá pštrosí samice utekla z ohrady, kterou poškodil silný vítr. O tom, že si vyrazila až do 15 kilometrů vzdáleného Bruntálu, policii informovali zaskočení svědci.

Pštrosice z farmy utekla v sobotu odpoledne, když silný vichr poškodil plot ohrady. O tom, že se bruntálskou Zeyerovou ulicí promenáduje pštros, policisty informovali místní. Pštrosí výletnice podle informací policie mířila k tamnímu sídlišti, kde v tu dobu byla spousta lidí.

"Policisté zajišťovali bezpečnost obyvatel a pštrosa začali směřovat do zahrádkářské kolonie," řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Na pomoc s odchytem zvířete muži zákona zavolali veterináře. Ten však zrovna neměl čas.

Museli si tak poradit sami. "Zvíře bylo zahnáno do bezpečného prostoru, který z jedné strany zatarasili policisté vozidlem a z druhé strany jim poskytli místní zahrádkáři kus pletiva," popsala Jiroušková.

Související obsah

  

Po konzultaci s odborníky se policisté rozhodli pštrosici znehybnit taserem. Ten uprchlici na chvíli paralyzoval a muži zákona tak měli možnost zvířeti svázat nohy a zakrýt mu oči, aby omezili jeho prostorovou orientaci.

Zvíře poté putovalo do přepravního přívěsu a majitel si nezraněnou pštrosici bezpečně převzal.

Bruntálští policisté za sebou mají neobvyklý zákrok:

Zdroj: Policie ČR
TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz