Domácí

Policie ukončila pátrání po ztraceném hrdinovi. Jeho tělo našli v lese

Policisté pátráli od října po devadesátiletém Zdeňku H. z Klatovska. Senior se v mládí postavil nacistům i komunistickému režimu. Náhodný kolemjdoucí nakonec našel jeho tělo v lese na Čachrovsku.

Po muži vyhlásila policie celostátní pátrání na začátku října. "Pohřešovaný senior byl, bohužel bez známek života, nalezen dnešního dne v odpoledních hodinách v lesním porostu na Čachrovsku," uvedla v sobotu 7. listopadu policejní mluvčí Dana Landmanová.

Senior se měl naposledy pohybovat po silnici mezi Depolticemi a Divišovicemi, Bradnou a Chvalšovicemi. "On je tam v zásadě jako doma, ty okolní lesy zná, ale bohužel kvůli věku a zdravotním komplikacím asi došlo k tomu, že ztratil cestu a je dezorientovaný," myslela si příbuzná.

"Muže našel náhodný kolemjdoucí. Žádné okolnosti nenasvědčují, že by muž přišel o život násilnou smrtí," dodala Landmanová.

Související obsah

Muž se narodil 8. ledna 1931 v Záhubech na Jičínsku. Za války vydával se spolužáky a s podporou českých učitelů ve škole dětský protinacistický časopis. Se svým bratrem ukrývali ve stodole zbraně a munici, které odcizili nacistům.

V roce 1946 se vyučil sazečem, od 50. let sloužil u Vnitřní stráže ministerstva vnitra v útvaru na ochranu uranových dolů. V Příbrami se vypracoval na zástupce velitele. V roce 1968 zde odmítl ubytovat sovětskou armádu, čímž dal najevo svůj nesouhlas se vstupem vojsk Varšavské smlouvy. Z armády byl vyhozen a až do odchodu do důchodu pracoval jako horník v uranových dolech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz