Krimi

Muž v Ostravě vyhrožoval bombou v obchodech. Teď chce dohodu o trestu

Letadlo do Afghánistánu a milion dolarů. To měl požadovat údajný terorista z Ostravy, když měl vyhrožovat, že nechá letos v dubnu vybouchnout několik bomb v jednom z tamních obchodních řetězců. Na tísňovou linku volal opakovaně. V pondělí Roman M. stanul před Krajským soudem v Ostravě.

Bomby vybuchnou vždy v ranních hodinách, kdy je v obchodě nejvíce lidí. I tím vyhrožoval 51letý muž na tísňové lince, na kterou volal opakovaně.


"Tady je Islámský stát. Chci milion dolarů v 50dolarových bankovkách a letadlo do Afghánistánu. Jinak v obchodech vybuchnou bomby,“ měl vyhrožovat Roman M.


Tři obchody museli policisté evakuovat a uzavřít na několik hodin. Žádná bomba se nenašla. Muž byl údajně pod vlivem alkoholu.

Související obsah


"Tímto jednáním se měl obžalovaný dopustit trestného činu vyhrožování teroristického útoku, za to hrozí obžalovanému trest v délce trvání od tří do dvanácti let,“ řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová.


Pachatel se podle státního zástupce chtěl pomstít ochrance obchodu. "Měl s ní konflikt jako zákazník, kterého podezírala z přestupku,“ doplnil státní zástupce Alexandr Dadam.


Kvůli výhrůžkám zasahovaly stovky policistů. Obchody přišly o zisk a zákazníci byli prý vyděšení. Muž požaduje dohodu o vině a trestu v rozmezí tří a půl až pěti let. Soud by měl zřejmě rozhodnout v pátek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz