Krimi

Gang se beranidlem proboural do obchodu. Odnesl počítače za 250 tisíc

Tři maskovaní muži měli vykrást v neděli brzo ráno obchod s výpočetní technikou v Ledenicích na Českobudějovicku. K obchodu přijeli v černém autě s přelepenou státní poznávací značkou a dovnitř se měli dostat pomocí beranidla.

Podle kamerových záznamů měli pachatelé k prodejně dorazit v neděli ve 2:24. "Z vozu vystoupili tři muži, kteří měli kukly na obličeji. Aby se do provozovny dostali, použili nejspíš podomácku vyrobené beranidlo. Jeden z nich byl navíc ještě vybavený sekyrkou,“ informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.


Neznámí muži nejdřív rozbili skleněnou výplň vstupních dveří do provozovny a následně měli začít krást. "Odnesli si dvě desítky repasovaných počítačů a notebooků v hodnotě 250 tisíc korun, navíc způsobili škodu na zařízení ve výši 20 tisíc korun,“ upřesnila Schwarzová.

Související obsah


Za záběru je patrné, že se jedná o tři muže pravděpodobně ve středním věku. Jeden z nich měl na sobě maskáčové kalhoty, triko, bundu neurčité barvy a sportovní boty značky Nike. Další měl světlou bundu a tmavší kalhoty. Třetí muž s kšiltovkou měl na sobě černé kalhoty a černou bundu.


V případě prokázání viny hrozí trojici až pět let ve vězení. Policisté nyní žádají veřejnost a případné svědky o spolupráci při objasňování této události.


"Pokud jste si v inkriminované době všimli podezřelého pohybu v okolí prodejny Superlevnapc v Ledenicích, máte ve svém automobilu umístěnou autokameru, která mohla auto pravděpodobně značky VW Golf někde v okolí místa činu zachytit, případně poznáváte pachatele, které zaznamenala bezpečnostní kamera, kontaktujte policisty na čísle 974 226 740 nebo přímo na lince 158,“ vyzývá Schwarzová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz