Krimi

Před dvěma lety obtěžoval dítě v parku, teď se cizinec vrátil a chytli ho

Po dvou letech se policistům podařilo chytit muže, který měl v parku v pražských Kyjích před dvěma lety obtěžovat malou holčičku. Dnes už obviněný cizinec se do České republiky vrátil a znovu na tom samém místě, podle policie, obtěžoval dítě. Tentokrát malého chlapce. Policisté muže zadrželi a obvinili.

Jednačtyřicetiletý cizinec měl obtěžovat malou dívku před dvěma lety v sobotu 13. října v pražských Kyjích na dětském hřišti. Dívenka, která seděla na stromě, ale muže pohotově natočila na mobilní telefon a o zážitku řekla doma rodičům. Ti předali video policii a ta začala okamžitě pátrat.

Podívejte se na video z roku 2018:

Muže se ale nedařilo dlouhé dva roky najít. Nyní už je jasné proč. Podezřelý musel pár dní po činu z České republiky odjet. "Muž, podle již zjištěných informací, opustil v úterý 16. října 2018 Českou republiku z důvodu vyhoštění," uvedla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.


Po dvou letech se ale podezřelý cizinec vrátil a v neděli 4. října na stejném místě opět, podle policie, obtěžoval dítě. "Obětí se v tomto případě stal chlapec mladší patnácti let, kterého podezřelý nejprve osahával a následně ho pobízel k sexuálním praktikám. Vyděšený chlapec před nebezpečným mužem utekl domů, kde vše pověděl svému otci, který zavolal na linku 158," popsala Siřišťová.

Související obsah


Tentokrát už podezřelý neutekl. Policejní hlídka ho našla v restauraci nedaleko parku popíjet alkohol. Jednačtyřicetiletý muž skončil v poutech a aktuálně je už obviněný ze spáchání trestných činů navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví. Za to mu hrozí až dva roky vězení.


Policisté si ale myslí, že muž mohl obtěžovat mnohem více dětí. "Prosíme rodiče, kteří mají obdobnou zkušenost s tímto mužem, anebo byli svědky oni nebo jejich děti tohoto jednání, aby neprodleně kontaktovali linku 158," uzavřela policejní mluvčí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz