Videoreportáž

Krizová situace s cisternou: Hasiči po smyku málem skončili na boku

Na první pohled by se mohlo zdát, že se koukáte na scénku z akčního filmu. Tito muži se do těchto krizových situací ale pouštějí dobrovolně. Řidiči jednotek dobrovolných hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje totiž prochází speciálním výcvikem. V rámci kurzu bezpečné jízdy si vyzkouší nebezpečné situace, se kterými se mohou setkat v běžném provozu. Testují tak řízení velkých nákladních automobilů v nepříznivých podmínkách, jako na mokré silnici. Takové manévrování s vozidlem totiž rozhodně není bezpečné zkoušet v běžném provozu. Podívejte se sami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz