Zahraničí

Zemřel slavný kytarista Eddie Van Halen, s rakovinou bojoval přes 10 let

Legendární kytarista Eddie Van Halen po dlouhém boji s rakovinou krku zemřel. Spoluzakladateli rockové skupiny Van Halen bylo 65 let.

Po více než desetiletém boji s rakovinou zemřel slavný kytarista Eddie Van Halen. Naposledy vydechl v úterý v obklopení manželky a dalších nejbližších. Smutnou zprávu oznámil na twitteru jeho syn Wolfgang Van Halen.

"Nemůžu uvěřit, že tohle musím napsat, ale můj otec Edward Lodewijk Van Halen dnes ráno prohrál svou dlouhou a náročnou bitvu s rakovinou," napsal.

Podle amerického portálu tmz.com se jeho stav v posledních třech dnech prudce zhoršil. Lékaři zjistili, že mu rakovina napadla mozek i další orgány. V nemocnici prý strávil přinejmenším rok, loni v listopadu podstoupil několik chemoterapií. Bohužel bez jakýchkoliv výsledků.

Předtím Van Halen sázel na radioterapii, kvůli náročné léčbě pět let pendloval mezi Spojenými státy a Německem. Přestože byl silným kuřákem, byl přesvědčen, že rakovinu dostal kvůli železnému trsátku, které často držel v ústech.

Související obsah

V roce 1972 spoluzaložil rockovou skupinu, kterou se dvěma kamarády pojmenovali po něm. O deset let později předvedl ikonické kytarové sólo ve videoklipu písničky Beat It rovněž zesnulého Michaela Jacksona.

Bylo mu 65 let, zůstala po něm manželka Jamie a syn Wolfgang.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz