Zahraničí

Při obřím požáru mrakodrapu v Jižní Koreji se zranilo nejméně 80 lidí

V jihokorejském Ulsanu od čtvrtečního večera tamního času hoří 33podlažní mrakodrap. Zraněných je přinejmenším 80, další stovky záchranáři evakuovali, informoval portál bbc.co.uk. Zprávy o obětech zatím nejsou.

Obří požár vypukl hodinu před půlnocí tamního času (16 hodin SELČ) a do pátečního rána se ho nepodařilo zcela uhasit.

Začalo hořet mezi 8. a 12. patrem budovy se 120 byty a obchody. Plameny se i díky silnému větru bleskově rozšířily vnějškem budovy, pravděpodobně po izolaci fasády.

Z ohnivého pekla hasiči evakuovali stovky lidí. Na 80 jich skončilo v nemocnicích kvůli dýchacím potížím. Oběti zatím nejsou hlášeny. Hasiči při dohašování zjišťují, jestli uvnitř někdo nezůstal. Příčinu vzniku ohně dosud úřady nezveřejnily.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz