Domácí

Hlášení přes mobil, smlouva bez podpisu. Pojišťovny se předhánějí v inovacích

Hlášení přes mobil, smlouva bez podpisu. Pojišťovny se předhánějí v inovacích
Zdroj: Profimedia

České pojišťovny a srovnávače pravidelně uvádějí na trh nové služby, které přinášejí klientům větší komfort. Se zjednodušením v poslední době přišlo hned několik pojišťovacích společností. Kvůli řadě věcí už se ani nemusí telefonovat, postačí internet, pár minut a máte hotovo. Existuje dokonce i služba, která funguje pouze v online prostředí. Pojistek přes ni lze navíc uzavírat hned několik.

Sjednání pojištění bývalo pro mnohé noční můrou. Uzavření smlouvy v minulosti často předcházelo několik schůzek s pojišťovacím agentem. Takový postup ale patří dávné minulosti.

Většina pojišťoven v Česku už delší dobu nabízí pojistky, o které si zažádáte přes internet. Návštěvě pobočky se pak ale stejně nevyhnete. Třeba Allianz jde ale v tomto směru ještě dál a zavedla možnost sjednání životního pojištění zcela bezkontaktně. Není potřeba podpis, stačí poslat první platbu a smlouva je platná.

"Celé uzavření životního pojištění, včetně identifikace, teď dokáže vést obchodní zástupce i bez nutnosti osobního kontaktu - prostřednictvím vzdáleného připojení," uvedl ředitel pojistné matematiky Allianz pojišťovny Josef Lukášek s tím, že potřebné dokumenty budoucí klient pošle přes speciální stránku.

Související obsah

Velkou revolucí mezi pojišťovacími službami je srovnávač pojištění RIXO.cz. Pojistku si přes webovou stránku nebo z mobilu lze sjednat během několika minut bez jediného telefonátu s pojišťovacím agentem.

Služba, která je zdarma, nabízí pojistky od 12 ověřených pojišťoven. Porovná všechny dostupné nabídky povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění majetku, životního pojištění nebo pojištění odpovědnosti. Velmi rychle výhodně si sjednáte např. autopojištění. Stačí zadat SPZ a většina údajů o autě se vyplní sama. Poté zadáte jen několik osobních údajů a služba vám vybere 3 nejvýhodnější nabídky. „Do nabídek zahrnujeme oproti konkurenčním srovnávačům také bonusy a malusy, klienti si tak mohou být jistí, že jim opravdu vybereme pojištění na míru,“ říká Martin Ždímal, produktový ředitel RIXO.cz.

Více o RIXO.cz se dozvíte v reportáži TN.cz:

Inovuje rovněž ČSOB Pojišťovna, která letos zjednodušila hlášení pojistných událostí. Pokud klientům vznikne škoda, k jejímu řešení s pojišťovnou už stačí pouze počítač nebo mobil s internetem. Nikam se nemusí volat ani chodit.

Související obsah

"Náš klient se přihlásí do Klientské zóny, díky tomu už o něm pojišťovna ví, nemusí doplňovat osobní údaje a jednoduše nahlásí škodu na autě, v domácnosti nebo z cestovního pojištění. V průběhu hlášení může rovnou přikládat potřebné dokumenty (fotky, řidičský průkaz a jiné). Vše trvá jen pár minut a je to intuitivní. Ihned po nahlášení škody navíc klientovi přijde odkaz, přes který může sledovat, jak se řešení jeho pojistné události vyvíjí," popsal výhody David Bláha z ČSOB.

Bankovní klient ČSOB se k hlášence dostane přes Klientskou zónu na jeden klik ze svého smartbankingu či internetbankingu.

Pojišťovna Direct už na jaře spustila havarijní pojištění, které se každoročně automaticky zlevňuje. "Například klient ve věku 40 let z Prahy, který má maximální bonus a dvouletou Škodu Octavii Combi, 1,5 TSI, v hodnotě 420 000 Kč zaplatí za první rok havarijního pojištění 9 245 Kč. Další rok mu pošleme výroční dopis s částkou 8 598 Kč, tedy o 647 korun méně a následující rok zaplatí dokonce o 1249 korun méně než první rok," řekla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašejeová.

Související obsah

Jak součást autopojištění si klient může zvolit i program neomezené asistence. Pokud si nevybere nejzákladnější asistenční balík, vztahuje se asistence automaticky i na nepojízdnost kvůi poruše. Podle míry pomoci pojišťovna nabízí čtyři varianty asistence. Pojištění se dá nově sjednat také přes internet.

Čistě online životní pojištění poskytuje společnost Mutumutu. Garantem jejích služeb je Komerční pojišťovna. Nezávazně spočítat cenu lze jednoduše na internetu a i dohoda o pojištění se provádí online. Potom už stačí pouze zaplatit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz