Krimi

Autobus ve Slaném vjel do lidí, chlapec nepřežil. Řidiče teď obvinili

Autobus ve Slaném vjel do lidí, chlapec nepřežil. Řidiče teď obvinili
Zdroj: AKTU.cz

Policie obvinila 58letého řidiče kvůli tragické nehodě autobusu ve Slaném, při které zemřel malý chlapec. Autobus tam na nádraží najel na nástupní ostrůvek a srazil několik lidí. Šofér je nyní obviněn z usmrcení z nedbalosti.

"Obviněný řidič autobusu při najíždění mezi ostrůvky zastávek neúmyslně zavinil dopravní nehodu, když nepřizpůsobil rychlost jízdy autobusu svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při zatáčení vlevo mezi ostrůvky zastávek nezvládl řízení,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Tragická nehoda se stala v úterý 9. června krátce před půl jednou odpoledne na autobusové zastávce ve Slaném na Kladensku. Sražený sedmiletý chlapec na místě podlehl těžkým zraněním, další tři lidi museli záchranáři ošetřit. Jednoho z nich převezli do nemocnice.

Související obsah

"Zasekl se mi plyn. Přidal se plyn a jelo to furt. Strhnul jsem to, abych neporazil támhlety lidi. Tak jsem to strhl sem," hájil se ihned po nehodě řidič autobusu.

Řidič je nyní obviněn z usmrcení z nedbalosti a hrozí mu až šest let za mřížemi. "V rámci prověřování byli osloveni soudní znalci z oboru silniční dopravy, kteří neshledali, že by byla příčinou dopravní nehody technická závada autobusu. Řidiči hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let," dodala Nováková.

Autobus ve Slaném najel do lidí na zastávce. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz