Domácí

Výlovy rybníků odstartovaly. Kolik bude letos stát vánoční kapr?

Na jihu Čech začaly podzimní výlovy rybníků. Rybáři zatáhli sítě třeba na největším českém rybníku Rožmberk. Vylovit odtud plánují až 150 tun ryb. Cena vánočního kapra by měla zůstat stejná jako loni.

Padesátka rybářů zatáhla sítě na Rožmberku už v brzkých ranních hodinách. Plánují vylovit 130 tun kaprů a 20 tun takzvaných vedlejších ryb.

Kromě Rožmberka začaly výlovy také na dalších rybnících. Třeboňští rybáři očekávají výnos okolo 2100 tun tržních a dalších asi 300 tun ostatních ryb. Letošní prodej přitom výrazně omezila už během jara pandemie. "V březnu a dubnu jsme měli velký výpadek tržeb," říká předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Cena ryb prý ale zůstává stejná jako v loňském roce. Zdražit by neměli ani vánoční kapři. O konečně ceně ale budou rybáři teprve rozhodovat. "Cena na Vánoce se vždycky tvoří až v prosinci a záleží i na tom, jak budou v letošním roce úspěšná další rybářství," vysvětluje Malecha.

Související obsah

Výlov rybníku Rožmberk patří každoročně mezi velmi vyhledávané akce. Přijíždí sem okolo padesáti tisíc lidí. Letos se ale musí výlov kvůli protiepidemickým opatřením obejít bez doprovodného programu. Na hráz se tak přišlo podívat jen pár desítek lidí. Na dodržování vládních nařízení dohlíželi také policisté.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz