Domácí

Lákal na falešné setkání se Stallonem, od soudu dostal pětiletý trest

Městský soud v Praze potrestal pětiletým vězením slovenského podnikatele Tomáše Blaža. Ten si měl podvodným prodejem vstupenek na setkání s hercem Silvestrem Stallonem a dalšími hvězdami přijít na více než osm milionů korun. Rozsudek zatím není pravomocný.

Podle soudkyně Tomáš Blažo utratil v podstatě všechny peníze, které vydělal a nikdy neměl prý jakoukoliv akci uskutečnit. Blažo prodával vstupenky na tři kulturní akce.
Jednou z nich byl i Večer se Sylvestrem Stallonem, který se měl uskutečnit v roce 2018 v Praze.

Událost slibovala, že se s hvězdou akčních filmů zájemci nejen setkají, ale dokonce se s ní budou moci vyfotit. Za lákavou nabídku byli lidé ochotni zaplatit i několik desítek tisíc korun. Jenže populární herec do Česka nikdy nedorazil a dokonce popřel, že by to měl v plánu.
 

Související obsah

Zklamaní fanoušci podali na společnost, ve které byl Blažo jednatelem, několik trestních oznámení. Jen touto akcí si měl přijít na více než dva miliony. Podle státního zástupce ale připravoval minimálně další dvě akce, které se taktéž neuskutečnily. Dohromady měl podvést kolem tisícovky lidí z Česka i Slovenska a získat od nich téměř osm a půl milionu korun.

Podle slovenských médií je proti Blažovi na Slovensku vedeno přes dvacet exekucí. U soudu řekl, že peníze utratil většinou za propagaci akcí. Rozsudek je zatím nepravomocný, obhájce si totiž ponechal lhůtu pro odvolání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz