Zahraničí

Meghan řekla, proč se vyhýbá třaskavým tématům i jak ji změnil syn Archie

Meghan řekla, proč se vyhýbá třaskavým tématům i jak ji změnil syn Archie
Zdroj: Profimedia

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle v úterý promluvila na videokonferenci věnované silným ženám. Rozpovídala se mimo jiné o tom, proč se raději vyhýbá kontroverzním tématům a popsala, jak ji změnil syn Archie, kterého má s princem Harrym.

Meghan nechce říkat nic kontroverzního, protože se prý bojí, že svoji rodinu dostane do "riskantní pozice." Proto raději mluví o přímočařejších věcech jako je podle ní právo lidí jít k volbám, píše britská BBC. Minulý měsíc totiž v televizi po boku prince Harryho apelovala na Američany, aby šli k blížícím se prezidentským volbám a odmítli nenávistné projevy.

Na virtuálním summitu Nejmocnější ženy příští generace (Most Powerful Women Next Gen Summit) se také vévodkyně obsáhle rozpovídala o tom, jaké je to být matkou a jak ji pečování o synka Archieho změnilo.

Po otázce, zda ji mateřství udělalo spíš opatrnou, nebo naopak odvážnou, si vybrala druhou možnost. "Cítím to tak v kostech," svěřila se bývalá herečka a manželka prince Harryho.

"Máte větší starost o to, jaký svět (děti) zdědí. A věci, které jste ochotní tolerovat, už zkrátka nejsou stejné. Každý den se sami sebe ptáte: Jak můžu svět pro Archieho zlepšit? To je postoj, který s manželem oba sdílíme," řekla vévodkyně Meghan.

Související obsah

Na druhou stranu jí to prý vede k už zmíněnému přístupu, kdy se radši vyhýbá kontroverzním tématům a volí ta bezpečnější. "Jako rodič si můžu s Archiem užít všechny ty hry a hlouposti, ale zároveň bych nemohla být hrdou matkou, pokud bych se nesnažila pro něj ze světa udělat lepší místo k životu," zamyslela se Meghan Markle.

Varovala také před sociálními sítěmi, které se podle ní mohou pro někoho stát závislostí a být tak nezdravé. Ona sama prý online účty už nemá kvůli pudu sebezáchovy.

Princ Archie oslavil první narozeniny letos v květnu. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz