Domácí

Rozčílený řidič: V době zavřených škol studenti zbytečně cestují

Rozčílený řidič: V době zavřených škol studenti zbytečně cestují
Zdroj: Getty Images

Redakci TN.cz se ozval řidič autobusu z Prachaticka, který vypozoroval, že po uzavření škol začalo daleko více mladých lidí využívat linkové autobusy. Problémem je, že začali postupně být nemocní řidiči, kteří se mohli nakazit právě od cestujících.

“Dobrých 30 procent všech cestujících, co na linkách máme, jsou studenti a žáci, kteří jezdí buď od vesnice k vesnici, nebo do měst za kamarády, a tím tedy veškerá opatření vlády pozbývají smysl,“ napsal redakci TN.cz rozhořčený řidič autobusu.

Naráží tím hlavně na to, že po uzavření všech základních, středních i vysokých škol by měli být  studenti dopoledne doma a učit se na dálku. Opak je ale pravdou a na trase Vimperk – Prachatice - České Budějovice se tak počet cestujících studentů podle řidiče výrazně zvýšil.

Podle řidiče autobusu se navíc často stává, že si studenti během cesty autobusem sundávají roušky. "Baví se mezi sebou bez roušky, svačí a dělají nepořádek," dodal řidič.

Související obsah


Zakázat cestovat ovšem mladým lidem není možné. Studentské slevy na jízdné platí i v době, kdy je zrušena výuka a školy uzavřeny. Extrémním řešením by mohl být i zákaz vycházení mimo pracovní povinnosti, jak to nastínil na páteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ovšem tento scénář by nastal, pokud by nezabrala přijatá opatření v boji s koronavirem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz