Evropská unie

Koronavirus ohrožuje Evropu. Unie se snaží plnit sliby z léta

Evropská unie se během léta zavázala, že kvůli koronavirové pandemii prohloubí spolupráci v oblasti zdravotnictví, zajistí společný nákup vakcín a zapracuje na harmonizaci testování, hodnocení rizik a opatření členských států. Co se podle českých europoslanců daří Unii plnit a kde naopak pokulhává, se dozvíte ve videu pod titulkem článku.

Pandemie koronaviru nabírá na síle všude ve světě. Evropská unie mobilizuje veškeré dostupné zdroje, aby pomohla členským státům koordinovat vnitrostátní opatření. Podle českých europoslanců se Evropské unii daří plnit hned několik věcí.

Jde například o jednaní s firmami, které vyvíjejí novou vakcínu. Tu chce Evropská unie nakoupit společně pro všechny členské státy. Do České republiky by měla vakcína doputovat v první polovině příštího roku. Dále se daří mobilizovat finanční prostředky, které členské státy potřebují na zotavení ekonomiky. Pokud jde o barevné rozlišení států ohledně situace šíření koronaviru, daří se vytvořit i jednotný evropský semafor.

Související obsah

Užší integrace, potažmo federalizace Unie ale teď podle českých europoslanců není na místě. Na tyto otázky bude prostor až po konci krize. Problémy s pandemií koronaviru by měly podle našich europoslanců zůstat v působnosti národních států. Evropská unie by se tedy měla dál starat o koordinaci, společné nákupy vakcín a zdravotního materiálu a vytváření finanční injekce na podporu ekonomiky členských států.

V čem Unie v plnění slibů zatím zaostává, prozradili čeští europoslanci ve videu pod titulkem článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz