Krimi

Ujížděl strážníkům, pak jim nabízel 50 tisíc. Když neuspěl, zkusil utéct

Do pořádných problémů se dostal řidič audi, který ujížděl hlídce strážníků centrem Hradce Králové. Upozornil na sebe tím, že jim na křižovatce nedal přednost. Pak je měl uplácet a když neuspěl, pokusil se utéct pryč. Nyní mu hrozí až šestileté vězení.

"Řidič se centrem města řítil vysokou rychlostí a nereagoval na pokyn k zastavení. Pohyboval se v protisměru, projížděl zákazem vjezdu a hlídce se snažil ujet. Jeho nebezpečná jízda skončila ve chvíli, kdy si o obrubník prorazil přední pneumatiku," přiblížila začátek incidentu mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Dodala, že muž z auta rychle vystoupil a strážníkům se snažil nakukat, že neřídil, že jen zrovna prochází kolem. Zkoušku na alkohol odmítl a nedokázal ani předložit doklady od auta.

"Strážníkům však nabídl dohodu. Pokud ho nechají jít, dá každému z nich 50 tisíc korun. Ti muže upozornili, že celý rozhovor je nahráván, přesto svoji nabídku ještě zopakoval. Hlídka ho informovala, že je podezřelý z podplácení a že volají státní policii," pokračovala Kněžourová.

Související obsah

Šofér se vzápětí dal na útěk, cestou ještě odhodil do trávy klíčky od auta. Neunikl ale daleko. Když ho strážníci odvedli zpět k autu, už tam čekali jejich státní kolegové.

Ani těm nechtěl dotyčný dýchnout, odmítl i test na drogy. "Zadrženého 33letého muže policisté převezli na služebnu, kde zjistili, že má roční zákaz řízení s platností do června příštího roku. Ve středu si vyslechl obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a také z podplácení," doplnila policejní mluvčí Iva Kormošová. Za to hrozí až šestileté vězení.

Jako bonus má muž na triku ještě přestupek, protože podle Kormošové na policejní stanici několika údery rozbil světlo na stropě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz