Domácí

Povodně stále hrozí, varuje ČHMÚ. Sledujte situaci, nabádá! MAPA

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v sobotu dopoledne aktualizovanou výstrahu před povodněmi. Podle expertů sice hladiny rozbouřených řek postupně klesají, přesto se ještě v několika regionech mohou vylévat z břehů.

"Mezi tlakovou výší nad západní Evropou a tlakovou níží nad Skandinávií k nám bude nadále proudit studený vzduch od severu až severozápadu. V následujícím období očekáváme poklesy hladin rozvodněných toků postupně pod, nebo k nižším úrovním SPA (stupňů povodňové aktivity)," píše ČHMÚ.

Přesto až do odvolání platí vysoký stupeň nebezpečí a varování před druhým stupněm povodňové aktivity pro části hned tří krajů: Pardubický kraj (Pardubice), Jihomoravský kraj (Břeclav, Hodonín, Veselí nad Moravou), Moravskoslezský kraj (Hlučín). "Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na našich stránkách nebo v médiích)," nabádá ČHMÚ obyvatele ohrožených oblastí.

Sobotní výstraha ČHMÚ:

Zdroj: ČHMÚ

Nízký stupeň nebezpečí a první stupně povodňové aktivity až do odvolání platí pro části hned šesti krajů: Pardubický kraj (Holice, Chrudim, Litomyšl, Vysoké Mýto), Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem), Jihomoravskýkraj (Brno, Hustopeče, Kuřim, Mikulov, Šlapanice, Tišnov, Židlochovice), Olomoucký kraj (Olomouc), Zlínský kraj (Kroměříž, Otrokovice,Uherské Hradiště), Moravskoslezský kraj (Bohumín, Ostrava).

Související obsah

Velká voda trápí Česko v podstatě celý týden, v částech republiky se řeky vylily na silnice, do ulic měst či do polí. Část Opavy povodně dočasně odřízly od světa.

Připomeňte si velkou vodu ve čtvrteční reportáži TV Nova:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz